Підсумки вебінару “Контрольовані іноземні компанії (КІК): окремі проблемні питання та поради для контролерів на майбутнє”

News

Підсумки вебінару “Контрольовані іноземні компанії (КІК): окремі проблемні питання та поради для контролерів на майбутнє”

21 листопада відбувся вебінар “Контрольовані іноземні компанії (КІК): окремі проблемні питання та поради для контролерів на майбутнє” у рамках серії “AVELLUM TAXEMBER“, що охопила актуальні податкові питання.

Під час вебінару ми розглянули декларування контрольованих іноземних компаній (КІК), обмін фінансовою інформацією за міжнародним стандартом CRS, податкові наслідки та специфіку оподаткування українських дивідендів.

Артур Войлов, юрист AVELLUM, поділився практичним досвідом декларування КІК. Артур описав проблемні аспекти визначення контролюючої особи КІК. Він також розповів про складності, що можуть виникати при застосуванні критеріїв формального (володіння часткою понад 50% або 10% за умов сукупного контролю) та фактичного контролю. Артур також детально описав деякі практичні аспекти звітування КІК, як ліквідація КІК та юридичні нюанси цього процесу; продаж або дарування КІК, зокрема на користь родичів; передача КІК в траст; та описав як зміна податкового резидентства може вплинути на статус контролера КІК.

Катерина Омельчук, юристка AVELLUM, детально розкрила вплив міжнародного стандарту CRS (Common Reporting Standard) на звітування про фінансові рахунки. Катерина пояснила, як працює автоматичний обмін інформацією між юрисдикціями та як CRS впливає на визначення підзвітних рахунків та їх власників, включно з фізичними і юридичними особами. Ми обговорили особливості першого обміну даними, що відбувся 30 вересня 2024 року, та його подальші етапи.

Таїсія Дуда, старша юристка AVELLUM, висвітлила особливості оподаткування українських дивідендів, що виплачуються на користь КІК. Вона пояснила як дивіденди, отримані від українських компаній, враховуються в доходах контролюючих осіб; різницю в оподаткуванні дивідендів від компаній-платників та неплатників податку на прибуток; складнощі, що можуть виникати у зв’язку з неоднозначним тлумаченням законодавства та проблемою так званих “раніше оподаткованих” дивідендів.

Захід став платформою для обговорення стратегій управління ризиками, що пов’язані з КІК.

Related practices

Posted on December 17, 2024

Розкриття інформації емітентами цінних паперів

Ми продовжуємо серію публікацій щодо ключових вимог законодавства про ринки капіталу. Сьогодні коротко розглянемо вимоги до розкриття інформації емітентами цінних паперів. Законодавство зобов’язує всіх емітентів цінних паперів розкривати регульовану інформацію, яка поділяється на такі види: Регулярна інформація поділяється на річну (розкривається у річному звіті емітента) та проміжну (розкривається у проміжних звітах). Ця інформація охоплює загальні […]

Posted on June 17, 2025 by MYKOLA STETSENKO

AVELLUM wins Deal of the Year at IFLR Europe Awards 2025

AVELLUM wins Deal of the Year at IFLR Europe Awards 2025

Posted on April 11, 2025 by GLIB BONDAR
Subscribe to our Newsletter
Back
Search results:
Verified by MonsterInsights