УКРАЇНА ЗАПРОВАДЖУЄ ЕЛЕКТРОННЕ РЕЗИДЕНТСТВО

Правові новини

УКРАЇНА ЗАПРОВАДЖУЄ ЕЛЕКТРОННЕ РЕЗИДЕНТСТВО

Президент України 26 жовтня 2022 року підписав Закон № 2654-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів” (“Закон”), що запроваджує поняття електронного резидентства України для іноземців (“Е-резидентство”). Закон набуває чинності 1 квітня 2023 року.

Що таке Е-резидентство?

Е-резидентство – це спеціальний статус, який надає можливість іноземцям-нерезидентам зареєструвати підприємницьку діяльність в Україні за спрощеною процедурою, отримати кваліфікований електронний підпис та відкрити банківський рахунок в українському банку онлайн.

Хто може стати Е-резидентом?

Громадяни або резиденти іноземних держав зі спеціального переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України. До переліку не можуть бути включені держави-агресори та держави-окупанти, а також держави, включені до “чорних” та “сірих” списків ЄС та FATF для цілей запобігання легалізації (відмиванню) доходів.

Громадяни України, особи, які мають право на постійне проживання в Україні, податкові резиденти України, особи без громадянства або особи, які отримують доходи з джерелом походження з України (за винятком пасивних доходів), не можуть стати Е-резидентами.

Яка процедура набуття статусу Е-резидента?

Заявник повинен надіслати електронну заяву через державний портал “Дія”, пройти ідентифікацію та перевірку фінансової безпеки. Зареєстрований Е-резидент отримує кваліфікований електронний підпис, що необхідний для подання заяви про реєстрацію фізичною особою-підприємцем.

Е-резидент може відкрити рахунок в одному з банків зі списку на державному порталі “Дія” шляхом подання електронної заяви. Трансакції, пов’язані з підприємницькою діяльністю Е-резидента, повинні здійснюватися через такий банківський рахунок.

Оподаткування

Е-резидент, який зареєстрований як фізична особа-підприємець, сплачує 5% єдиного податку з підприємницького доходу (коштів, зарахованих на український банківський рахунок Е‑резидента) за умови, що Е-резидент:

  • постачає товари чи надає послуги лише нерезидентам України;
  • не використовує найману працю громадян або резидентів України;
  • не отримує доходів з джерелом походження з України (за винятком пасивних доходів); та
  • обсяг підприємницького доходу за календарний рік не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати (7 585 500,00 гривень у 2022 році). Сума перевищення цього ліміту оподатковується за ставкою 15%.

Податок утримує український банк Е-резидента. Е‑резиденти не є платниками українського ПДВ.

Звітність

Український банк як податковий агент Е-резидента щоквартально подає звітність до податкових органів.

Пов'язані практики

Опубліковано 21.11.2022

Підписатися на новини
Назад
Результати:
Verified by MonsterInsights