Три роки тому, в червні 2018 року, набрав чинності Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” (“Закон Про ТОВ”). Він запровадив багато нововведень, спрямованих на покращення ведення бізнесу в Україні. Ця замітка містить короткий виклад цих новел. Повна версія детального опису Закону Про ТОВ доступна за цим посиланням.
Закон про ТОВ дозволив учасникам товариств з обмеженою відповідальністю (“ТОВ”):
- створювати наглядові ради
- збільшувати статутний капітал за рахунок додаткових вкладів третіх осіб та зарахування зустрічних вимог кредитора до ТОВ (debt-to-equity swap)
- запроваджувати спеціальні процедури вчинення значних правочинів та правочинів із заінтересованістю
- укладати акціонерні угоди
Сьогодні учасники ТОВ можуть використовувати такі відомі правові інструменти, як право першої пропозиції (ROFO), право першої відмови (ROFR), право приєднання до продажу (tag along), право вимоги продажу (drag along), механізми вирішення тупикових ситуацій, порядку голосування, укладання договорів опціону тощо.
Сьогодні все більше інвесторів віддає перевагу акціонерним угодам для регулювання внутрішніх відносин та підвищення стійкого розвитку компанії. Ми спостерігаємо високий попит на укладання акціонерних угод та вже підготували значну кількість таких угод для наших клієнтів. Акціонерні угоди широко використовуються в усіх індустріях як національними, так і іноземними інвесторами.
Українське корпоративне законодавство продовжує вдосконалюватися. Керуючий партнер AVELLUM Микола Стеценко брав активну участь у розробці нового закону про акціонерні товариства та подальших змін до Закону Про ТОВ. Ці нововведення покликані усунути суперечності у Законі Про ТОВ та дозволять вести облік часток ТОВ в обліковій системі депозитарної системи в Україні (на відміну від публічного корпоративного реєстру), яка є технологічно досконалою системою, що забезпечує більший захист та багато додаткових функцій для компаній та учасників.
Безперечно, усі ці заходи значно впливають на інвестиційну привабливість України.
Опубліковано 18.06.2021