Антимонопольний комітет України вніс зміни до положення про концентрацію

Всі матеріали

Антимонопольний комітет України вніс зміни до положення про концентрацію

Антимонопольний комітет України (“АМКУ”) вніс зміни до Положення про порядок розгляду заяв та справ про концентрацію суб’єктів господарювання (“Положення про концентрацію”). Цей крок є частиною значної реформи українського антимонопольного законодавства.

Нижче ми наводимо короткий огляд основних змін в українському антимонопольному законодавстві, зумовлених антимонопольною реформою та змінами до Положення про концентрацію.

1. Вартісні показники

Вартісні показники, що зумовлюють необхідність отримання дозволу на концентрацію, залишилися практично незмінними:

  • сукупна вартість активів або обсяг реалізації товарів усіх учасників концентрації, у тому числі за кордоном, має перевищувати 30 млн євро, при цьому вартість активів або обсяг реалізації товарів в Україні щонайменше двох учасників концентрації має перевищувати 4 млн євро; або
  • вартість активів або обсяг реалізації товарів в Україні хоча б одного учасника концентрації має перевищувати 8 млн євро, при цьому обсяг реалізації товарів хоча б одного іншого учасника концентрації, у тому числі за кордоном, має перевищувати 150 млн євро.

Відповідно до другого критерію, навіть якщо об’єкт придбання не має активів або обороту в Україні, але його обсяг реалізації товарів за кордоном перевищує 150 мільйонів євро, попередній дозвіл може вимагатися, якщо вартість активів або обсяг реалізації товарів покупця в Україні перевищує 8 млн євро.

Активи та обсяг реалізації продавця можуть бути виключені з показників діяльності групи об’єкта придбання, якщо об’єкт придбання не має активів та не здійснював господарську діяльність на території України протягом останніх двох фінансових років і в поточному році.

Обсяг реалізації/активи спільного підприємства розподіляються порівну між його контролюючими учасниками, незалежно від їхньої частки в капіталі або прав голосу. Наприклад, у спільно контрольованому суб’єкті господарювання, утвореному трьома учасниками з різними частками в капіталі, з обсягом реалізації у розмірі 6 млн євро, на кожного учасника припадає 2 млн євро обсягу реалізації, незалежно від їхньої окремої участі в капіталі.

2. Міноритарний неконтрольний пакет акцій (часток)


Придбання неконтрольного пакету акцій (часток) більше не потребує попереднього одержання дозволу на концентрацію. Раніше, придбання 25% (або більше) прав голосу без контролю могло вимагати попереднього одержання дозволу.

3. Зобов’язання учасників концентрації

Оновлене Положення про концентрацію:
розрізняє зобов’язання структурного та поведінкового характеру, при цьому зобов’язання структурного характеру мають перевагу перед іншими

  • зобов’язаннями; та
  • запроваджує ринкове тестування для оцінки ефективності запропонованих зобов’язань учасників концентрації.

4. Процедура перепродажу

Оновлене Положення про концентрацію вдосконалює процедуру повідомлення АМКУ про придбання часток (акцій, паїв) або активів фінансовими установами та банками з метою їх перепродажу:

  • відповідне повідомлення має бути подане протягом одного місяця з дати придбання;
  • банк/фінансова установа повинні здійснити перепродаж придбаних активів або часток (акцій, паїв) третій особі (раніше такий перепродаж міг здійснюватися пов’язаній особі);
  • перепродаж має бути здійснений протягом одного року (з можливістю продовження строку); та
  • клопотання про продовження строку перепродажу подається за два місяці до закінчення строку.

Пов'язані практики

Опубліковано 28.02.2024

AVELLUM здобуває нагороду “Угода року в Україні” 2023 від CEE Deal of the Year Awards

Ми раді повідомити, що AVELLUM отримала нагороду “Угода року в Україні” під час церемонії нагородження престижної премії CEE Legal Matters Deals of the Year Awards, що відбулася 25 квітня 2024 року у Варшаві. Нагороду отримала угода щодо фінансування МХП з боку ЄБРР, IFC та DFC на суму 480 млн доларів США. Команду AVELLUM очолював старший […]

Опубліковано 07.05.2024

Річний звіт AVELLUM за 2023 рік: новий стандарт прозорості

Презентуємо вашій увазі Річний звіт про діяльність AVELLUM за період з 1 січня по 31 грудня 2023 року. Цей звіт є кроком у напрямку розбудови прозорості юридичного ринку. Будучи заснованою 15 років тому на засадах прагнення до досконалості, AVELLUM здобула репутацію провідної юридичної фірми на ринку України. Сьогодні нашу місію розділяє 80 професіоналів. Незважаючи на […]

Опубліковано 25.04.2024
Підписатися на новини
Назад
Результати: