Висновки конференції “Defence Tech: юридичні виклики для індустрії”

Новини

Висновки конференції “Defence Tech: юридичні виклики для індустрії”

10 липня 2024 року AVELLUM та Polikarpov Law Firm провели конференцію “Defence Tech: юридичні виклики для індустрії” в Києві. Захід об’єднав засновників компаній, інвесторів та юристів навколо обговорення актуальних юридичних викликів та рішень для розвитку й масштабування в секторі defence tech в Україні.

Ми обговорили ключові юридичні питання для defence tech компаній в Україні, зокрема стратегію у сфері інтелектуальної власності, створення холдингової структури з урахуванням вимог експортного контролю, врегулювання відносин між засновниками й інвесторами, оборонні закупівлі та наслідки порушення законодавства в оборонній сфері.

2024 07 10 012 res

Механізми захисту інтелектуальної власності

Антон Полікарпов, засновник та керуючий партнер Polikarpov Law Firm, та Анастасія Шевчук, юристка Polikarpov Law Firm, а також запрошений судовий експерт, патентний повірений Сергій Петренко, підкреслили важливість захисту торговельних марок, промислових зразків, винаходів та авторських прав. Ефективний захист інтелектуальної власності є критично важливим для забезпечення безпеки та підтримки інновацій у оборонній індустрії. Спікери обговорили процедури реєстрації інтелектуальної власності, що включають національні та міжнародні механізми.

У фокусі було застосування міжнародних систем, таких як Мадридська процедура. Вона дозволяє спростити і прискорити процес реєстрації торговельних марок за кордоном, що зменшує часові витрати для отримання захисту.

Ми також обговорили договори, зокрема ліцензійні угоди та угоди про нерозголошення (NDA), важливі для захисту та комерціалізації ноу-хау в оборонній галузі. Ефективне застосування таких угод забезпечує надійний правовий захист інтелектуальної власності та допомагає захистити конфіденційну інформацію.

2024 07 10 065 res
2024 07 10 067 res

Корпоративне структурування, експортний контроль та відносини між засновниками та інвесторами

Антон Задериголова, партнер практик податкового права та приватних клієнтів AVELLUM, розповів про основні податкові аспекти структурування defence tech компаній. У фокусі були питання, які важливо враховувати при виборі оптимальної холдингової структури з іноземною юрисдикцією, включно з основними фінансовими потоками та операційною структурою бізнесу. Створення оптимальної холдингової структури дозволить оптимізувати бізнес-процеси та, ймовірно, частково спростить процес залучення інвестицій.

Андрій Романчук, партнер корпоративної практики та голова напрямку оборони та мілтех AVELLUM, і Микола Стеценко, керуючий партнер AVELLUM і голова корпоративної практики та практики M&A, обговорили експортний контроль та структурування відносин між засновниками та інвесторами. Ми пояснили основні вимоги експортного контролю в Україні, та в яких контекстах це важливо для українських defence tech компаній.

Ми також обговорили контрактні інструменти залучення інвестицій та врегулювання корпоративних відносин між засновниками та інвесторами. Правильні інструменти допоможуть уникнути можливих конфліктів в майбутньому.

2024 07 10 099 res
2024 07 10 089 res

Державне регулювання сфери військових технологій та відповідальність за порушення

Андрій Романчук дослідив питання державного регулювання у сфері військових технологій. Ми поділилися тим, як публічні оборонні закупівлі сьогодні працюють в Україні, як готуватись до них, та які фактори потрібно враховувати в процесі перемовин з державним замовником. Ми також розповіли про кодифікацію продукту, як вона відбувається, та про можливі питання імпортного контролю при ввезенні комплектуючих в Україну. Defence tech компаніям важливо розуміти ці процеси для реалізації успішного проекту в Україні.

Вадим Медведєв, партнер податкової практики та практики судових спорів AVELLUM, розглянув питання відповідальності за порушення законодавства у сфері військових технологій. У продовження теми державного регулювання ми поділилися можливими наслідками у випадку порушень. Ми розглянули важливі кейси, що виникли вже після повномасштабного вторгнення в Україну. Розуміння цих питань важливе в контексті виконання вимог законодавства у сфері оборони.

2024 07 10 153 res
2024 07 10 139 res

Підсумки

Ми обговорили ключові сфери регулювання в сфері defence tech в Україні. Нашою метою було створити цілісне розуміння сфер регулювання, релевантних для defence tech компаній в Україні. Це дозволить закласти формальний фундамент для успішного масштабування, залучення інвестицій та поставок Силам Оборони. Ми віримо в сильний технологічний сектор в Україні, що посилюватиме не лише національну безпеку України, а й всього демократичного світу. Вдячні всім спікерам та учасникам, які зробили цей захід ефективним.

Автори

АНДРІЙ РОМАНЧУК

Партнер

aromanchuk@avellum.com

МИКОЛА СТЕЦЕНКО

Керуючий партнер

mstetsenko@avellum.com

ВАДИМ МЕДВЕДЄВ

Партнер

vmedvedev@avellum.com

АНТОН ЗАДЕРИГОЛОВА

Партнер

azaderyholova@avellum.com

Опубліковано 26.07.2024

AVELLUM підтверджує високі рекомендації рейтингу Global Competition Review 100 – 2025

AVELLUM підтвердила високі рекомендації (Highly Recommended) у рейтингу Global Competition Review 100 (GCR 100), що визначає провідні світові юридичні практики у сфері конкуренційного права. GCR відзначив експертизу AVELLUM в отриманні дозволів на концентрацію та наданні стратегічних консультацій щодо складних і масштабних угод. Конкуренційна практика фірми також отримала високу оцінку за здатність орієнтуватися у складному регуляторному […]

Опубліковано 18.12.2024 від МИКИТА НОТА

Підсумки вебінару “Контрольовані іноземні компанії (КІК): окремі проблемні питання та поради для контролерів на майбутнє”

Підсумки вебінару "Контрольовані іноземні компанії (КІК): окремі проблемні питання та поради для контролерів на майбутнє"

Опубліковано 17.12.2024
Підписатися на новини
Назад
Результати: