Підсумки вебінару “MAP: держава захищає платників податків, як цього досягти?”

Всі матеріали

Підсумки вебінару “MAP: держава захищає платників податків, як цього досягти?”

14 листопада відбувся вебінар “MAP: держава захищає платників податків, як цього досягти?”. Цей захід відкрив серію “AVELLUM TAXEMBER”, що триватиме упродовж листопада 2024 року та охопить ключові податкові питання.

Захід організовано у співпраці з Міністерством фінансів України та за підтримки Факультету правничих наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Ми обговорили законодавче регулювання MAP, міжнародну та українську практику застосування MAP, а також практичне значення MAP для вирішення питань податкової резидентності фізичних осіб, трансфертного ціноутворення, визнання бенефіціарного власника доходу та визначення правової природи доходу.

Партнер AVELLUM Вадим Медведєв розповів про поняття MAP, представивши практичні приклади та виклики, з якими стикаються платники податків. Ми також поділилися кращими світовими практиками MAP та рекомендаціями ОЕСР, яких варто дотримуватись як платникам, так і компетентним органам держав.

Старша юристка AVELLUM Олександра Змаженко проаналізувала законодавче регулювання MAP в Україні та надала покрокову інструкцію для її ініціювання. Вона наголосила на важливості її дотримання для забезпечення дії міжнародних податкових угод та поділилася рекомендаціями для платників податків.

Марія Кармаліта, головна спеціалістка відділу імплементації міжнародних договорів та процедур взаємного узгодження, розглянула законодавче регулювання MAP в Україні, яке базується на Податковому кодексі України, міжнародних угодах та Наказі Міністерства фінансів України №820. Вона наголосила на ключових вимогах до заяви щодо MAP та порядку її розгляду.

Надія Горєва, заступниця директора департаменту-начальник відділу імплементації міжнародних договорів та процедур взаємного узгодження Департаменту міжнародного оподаткування Міністерства фінансів України, висвітлила практичні аспекти реалізації MAP. Вона відзначила, що 71 чинна міжнародна угода дозволяє ефективно вирішувати транскордонні спори, зокрема щодо трансфертного ціноутворення, податкової резидентності та оподаткування доходів нерезидентів.

Представниці Міністерства фінансів України наголосили на значущості MAP як інструменту вирішення спорів, що сприяє досягненню справедливих рішень та дотриманню міжнародних домовленостей.

Пов'язані практики

Опубліковано 27.11.2024

НБУ послаблює обмеження валютного контролю для стимулювання торгівлі та інвестицій

Починаючи з 20 листопада 2024 року, Національний банк України (“НБУ”) запровадив зміни до існуючих обмежень валютного контролю в рамках мораторію на переказ іноземної валюти за кордон (“Мораторій”). Ці зміни покликані підтримати міжнародну співпрацю у сфері зовнішньої торгівлі та міжнародні проєкти з технічної допомоги, а також посилити заходи контролю за дотриманням певних винятків. Заходи з лібералізації […]

Опубліковано 25.11.2024 від ГЛІБ БОНДАР

Висновки “AVELLUM Disputes Day: Asset Recovery”

AVELLUM продовжує проводити свій щорічний захід “AVELLUM Disputes Day“. Цього року він відбувся 22 жовтня 2024 року та був присвячений пошуку та стягненню активів, “Asset Recovery“. Спікери першої частини зі Stephenson Harwood, Appleby, Steptoe та AVELLUM проаналізували судові накази про розкриття інформації у Великій Британії та на БВО та процедури розкриття інформації у судах США, […]

Опубліковано 13.11.2024
Підписатися на новини
Назад
Результати: