Реєстр збитків для України оприлюднив форми та правила подання заяв щодо більшості категорій збитків

Всі матеріали

Реєстр збитків для України оприлюднив форми та правила подання заяв щодо більшості категорій збитків

23 грудня 2024 року Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України (“Реєстр”), опублікував форми і правила подання заяв про відшкодування збитків. Це дозволить фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, розпочати підготовку необхідних документів у 30 із 45 запланованих категорій.

Реєстр

Реєстр було створено на Саміті Ради Європи 17 травня 2023 року. Реєстр є першим кроком компенсаційного механізму. Його завдання полягає в реєстрації, обліку та класифікації заяв щодо відшкодування збитків, втрат та шкоди, заподіяних російською агресією проти України, а також пов’язаних з ними доказів.

Наступним кроком стане створення Компенсаційної комісії, початок роботи якої планується у 2026 році. Саме ця комісія розробить формулу для розрахунку розмірів компенсацій та розглядатиме подані заяви, що були внесені до Реєстру.

Збитки, що можуть бути заявлені до Реєстру

До Реєстру можуть бути внесені лише заяви, які одночасно відповідають трьом критеріям:

  • знищення, пошкодження або втрата майна відбулися не раніше 24 лютого 2022 року;
  • шкода була завдана на території України в межах її міжнародно визнаних кордонів; та
  • знищення, пошкодження або втрата майна спричинене міжнародно-протиправними діяннями росії в Україні або проти України.

Усі заяви класифікуються за оголошеними 45 категоріями, поділеними на групи А (заяви від фізичних осіб), B (заяви від держави України) та С (заяви від юридичних осіб). Ознайомитися з кожною з них можна на веб-сайті Реєстру, де доступні форми та правила подання заяв англійською, французькою та українською мовами.

Нові форми заяв

Реєстр доопрацював та опублікував форми та правила для 30 з 45 категорій заяв, серед іншого, для бізнесу стали доступними наступні категорії заяв: пошкодження або знищення житлового та нежитлового нерухомого майна (метою якого не є отримання прибутку); пошкодження, знищення або втрата активів; втрата контролю над майном на тимчасово окупованих територіях та переміщення (евакуація) бізнесу.

Станом на сьогодні Реєстр приймає заяви лише у фізичних осіб щодо пошкодження або знищення житлового нерухомого майна. Проте, Реєстр поетапно запускатиме можливість подання інших заяв.

Публікація форм та правил у більшості категорій дозволить постраждалим фізичним особам та бізнесу розпочати підготовку заяв та формування необхідного пакету документів та доказів.

Підготовка заяв

Заявники мають подати відомості, що ідентифікують їх особу, та докази, що підтверджують настання збитків, втрат чи шкоди. Наприклад, заява щодо втрати юридичною особою контролю над майном на тимчасово окупованих територіях (категорія С.3.2) має містити:

  • документ, що ідентифікує юридичну особу та підтверджує повноваження представника;
  • детальний опис втраченого майна;
  • підтвердження права власності на майно;
  • детальний опис подій, що призвели до втрати контролю над майном; та
  • інформацію про орієнтовну суму вимоги з детальною оцінкою майна.

Правила та форми заяв не закріплюють конкретних вимог до форми доказів. Тому, оскільки розгляд та рішення про внесення заяви до Реєстру проводиться на індивідуальній основі, важливо, щоб подані документи містили максимально повні докази. Внесення змін до заяви можливе лише до того як заяву буде направлено на розгляд Радою Реєстру, що приймає остаточне рішення щодо внесення (або невнесення) заяви до Реєстру або повернення її на доопрацювання.

Подання заяви передбачається через веб-портал Дія. Фізичні особи можуть подавати заяви самостійно, а юридичні особи виключно через своїх представників. Правила залучення Представників регламентують порядок залучення представників для подання заяв до Реєстру.

Уся інформація та докази, надані разом із заявою, є конфіденційними, а засідання Ради Реєстру щодо їх розгляду – закритими. Підтвердження подання заяви (разом з унікальним номером) та рішення щодо неї надходитимуть через веб-портал Дія.

Додаткові примітки

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся до старшого партнера Костянтина Лікарчука, партнера Вадима Медведєва або радника Олексія Маслова, або за телефоном +380 44 591-3355, або електронною поштою.

Автори

КОСТЯНТИН ЛІКАРЧУК

Старший партнер

klikarchuk@avellum.com

ВАДИМ МЕДВЕДЄВ

Партнер

vmedvedev@avellum.com

ОЛЕКСІЙ МАСЛОВ

Радник

omaslov@avellum.com

Опубліковано 07.01.2025

AVELLUM підтверджує високі рекомендації рейтингу Global Competition Review 100 – 2025

AVELLUM підтвердила високі рекомендації (Highly Recommended) у рейтингу Global Competition Review 100 (GCR 100), що визначає провідні світові юридичні практики у сфері конкуренційного права. GCR відзначив експертизу AVELLUM в отриманні дозволів на концентрацію та наданні стратегічних консультацій щодо складних і масштабних угод. Конкуренційна практика фірми також отримала високу оцінку за здатність орієнтуватися у складному регуляторному […]

Опубліковано 18.12.2024 від МИКИТА НОТА

Підсумки вебінару “Контрольовані іноземні компанії (КІК): окремі проблемні питання та поради для контролерів на майбутнє”

Підсумки вебінару "Контрольовані іноземні компанії (КІК): окремі проблемні питання та поради для контролерів на майбутнє"

Опубліковано 17.12.2024
Підписатися на новини
Назад
Результати:
Verified by MonsterInsights